ORGANIC EXCHANGE 2006

W dniach 11- 15 września w Holandii w Utrecht odbyła się doroczna konferencja 'Organic Exchange 2006' na której spotkają się znaczące marki odzieżowe, detaliści oraz dostawcy. Organizatorzy szacują, że na konferencji pojawi się 400 delegatów.
Według Kathleen Wood z Organic Exchange "będziemy uczyć się, dzielić posiadaną wiedzą oraz ustalać strategiczny program dotyczący organicznej bawełny".
Światowa sprzedaż produktów z bawełny organicznej wzrosła o 35% w ciągu roku, z 245 milionów dolarów w roku 2001 do 583 milionów w roku 2005 i przewidywany jest jej wzrost do 2.6 bilionów dolarów na koniec roku 2008. Marki oraz detaliści, tacy jak Nike, Timberland, Edun, H&M, Marks & Spencer oraz Coop Switzerland są aktywne na rynku i dodatkowo rozszerzają swoje programy. Dołączyło do nich ponad 1200 małych i średnich firm oferujących produkty bawełny organicznej na rynki konsumenckie Europy, Ameryki Północnej oraz Azji, wraz z rodzącym się rynkiem Ameryki Południowej i Centralnej.
Obecnie, podaż światowa bawełny organicznej stanowi ok. 1.5% podaży bawełny konwencjonalnej. Nike zapowiedział iż ich celem jest wprowadzenie co najmniej 5% bawełny organicznej do wszystkich wyrobów zawierających bawełnę do 2010 roku, przy jednoczesnym poszerzeniu oferty produktów w 100% wykonanych z bawełny organicznej.


źródło: http://www.gca.org.pl/x.php/1,223/ORGANIC-EXCHANGE-2006.html
Drukuj